0

Není Mamut jako Mamut

Lámete si hlavu nad tím, zda zvolit lepidla Mamut Glue k připevnění věcí na zeď? Pojďme si tedy představit veškeré výhody a vlastnosti, kterými tyto lepidla disponují.

Není Mamut jako Mamut
Není Mamut jako Mamut

Určitě jste už aspoň jednou zaregistrovali v televizi nebo na youtube reklamní spot na lepidla od renomované značky Den Braven, kde vystupovali sportovci Karlos Vémola, Ondřej Bank, nebo jednu z těch animovaných verzí s Mamutem. Pokaždé se v nich zmiňuje síla, vytrvalost, odolnost, což jsou přesně ta motta, která naprosto vystihují lepidla Mamut Glue.

Pro začátek si pojďme říci, co jsou vlastně lepidla Mamut Glue zač. Jedná se o jedny z nejprodávanějších, nejuniverzálnějších a nejpovedenějších lepidel dnešní doby. Tyto moderní MS polymerní lepidla by se s trochou nadsázky dali označit jako Ferrari mezi univerzálními lepidly. Nesmírnou výhodou je fakt, že při jejich použití můžete úplně v klidu zapomenout na jakékoliv vrtání, šroubování nebo zatloukání a jde tak o naprosto čistou práci bez zbytečného špinění dalšího náčiní.

Další výhodu, kterou určitě ocení i ti největší puntičkáři je to, že po aplikaci máte ještě cca 30 minut možnost korigovat s lepenou věcí. Takže pokud se vám podaří danou věc nalepit nakřivo, nebo jste přehodnotili situaci a jednoduše se finální provedení neshoduje s vaší prvotní představou, tak máte ještě spoustu času na nápravu s nulovými následky. Pokud by ale lepidlo naplno zatuhlo, tak stále nemusíte zoufat, jelikož půjde úplně snadno odstranit strunou, či nějakou špachtlí. Nyní se ale pojďme podívat na zoubek jednotlivým lepidlům a jejich konkrétnímu využití v praxi.

Mamut Glue High Tack

Je ve všech směrech tím nejvíc univerzálním lepidlem a v žádném případě jeho volbou neuděláte chybu. Disponuje vysokou přilnavostí na naprostou většinu stavebních materiálů a to savých i nesavých a jejich vzájemné kombinace. Prakticky s ním zalepíte cokoliv vás napadne a to všechno s okamžitou přídržností až 500 kg/m2 bez nutnosti fixovat spoj. To znamená, že spoje „drží“ samostatně, bez použití svěrek k podepření a prakticky ihned můžete lepenou věc zatížit. Samozřejmě tohle tvrzení musíte brát s trochou rezervy, protože takovou poličku na knihy by nebylo úplně nejvhodnější dostat do plné zátěže hned po dolepení.

Po úplném vytvrzení, ke kterému by mělo dojít nejpozději do 24 hodin po aplikaci, má lepený spoj lepidla High Tack přídržnost až 220 000 kg/m2. Což jak říká logo a název lepidla, by doopravdy udrželo i mamuta. Využít se dá i na matně vlhké podklady, což pro vás ve finále znamená, že s ním můžete s klidným svědomím lepit v koupelně, prádelně, nebo třeba v kuchyni. Vůbec se ale nemusíte ostýchat s jeho využitím i na zahradě, neboť toto lepidlo odolá bez problému vlhku, vodě a povětrnostním vlivům.

Mamut Glue Multi

Specialitou Mamut Glue Multi je, že mimo lepení umožňuje i tmelení široké škály materiálů. Další přednostní tohoto lepidlo je vysoká přilnavost a to i na vlhké podklady. Použít se dá dokonce pro lepení pod vodou (pouze na nesavé materiály), což dokáže jako jediné z celé řady Mamut Glue. Pokud si shrneme veškeré klady tohoto lepidla, tak nám vychází, že je Multi ideálním pomocníkem pro práce v koupelnách, kuchyních a celkově pro jednoduché opravy po celém domě. Určitě se ale neztratí u tmelení a lepení konstrukčních prvků aut, lodí a podobně zatěžovaných strojů.

Lepidlo Mamut Glue v akci

Mamut Glue Total

Dominantou tohoto profesionálního a vysoce kvalitního lepidla je extrémně vysoká pevnost spoje a konečná přídržnost, která činí až neskutečných 500 000 kg/m2. Pokud jsme se bavili, že kolega High Tack unese mamuta, tak tady by se teoreticky dalo mluvit i o dvou najednou. Mamut Glue Total samozřejmě najde využití i u běžného domácího lepení, ale díky své enormní pevnosti, tomu že nezpůsobuje korozi kovů a dokáže absorbovat akustické a mechanické vibrace, je toto lepidlo ideálním pomocníkem k lepení konstrukčních dílů u automobilů, lodí, nebo třeba i vagónů. Hodí se také při opravách a výstavbách ve stavebnictví.

Mamut Glue Crystal

Jak už název napovídá, tak slovo Crystal, neboli česky „krystal / křišťál“ pojednává o průhlednosti. Toto lepidlo je výjimečné právě tím, že vytváří naprosto transparentní spoj a je tedy vhodné na místa, kde si nechcete kazit estetický dojem tím, že tam plácnete klasické bílé lepidlo. Neoplývá sice tak velkou přídržností jako High Tack nebo Total, ale vůbec se nemusíte bát s jeho využitím u klasických oprav, výstaveb a montáží.

Každopádně vidíte sami, že Mamut Glue jsou lepidla takzvaně z jiného těsta a dokážete s nimi prakticky cokoliv a kdekoliv. Doufáme tedy, že vám náš článek pomohl odpovědět na veškeré otázky, které jste si před jeho přečtením kladli a nyní už se můžete s plnou vervou pustit do lepení všeho druhu.

 

Diskuze

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Doporučené články

Inspirujte se obklady

Rozhodujete se zda jsou obklady tím správným řešením pro Váš interiér nebo exteriér? My pro vás máme galerii realizací, které vám mohou sloužit jako inspirace.

Číst článek

Jak na instalaci obkladů?

Rozhodli jste se pro zakoupení obkladových kamenů, ale váháte, zda zvládnete instalaci svépomocí? My pro vás máme návod, jak správně postupovat s jistým profesionálním výsledkem.

Číst článek

Jakou třídu zatížení zvolit?

Řešíte nákup poklopu, vpusti, mříže nebo odvodňovacího žlabu? Základním kritériem při jejich výběru je zvolit správnou třídu zatížení podle předpokládaného provozu. 

Číst článek

Jak ukotvit pergolu do zateplené fasády?

Řešíte nákup pergoly, nebo vchodové stříšky, a přemýšlíte, jak ji ukotvíte do zateplené fasády? Představíme vám možné způsoby uchycení, které s trochou šikovnosti zvládnete sami i bez pomoci odborné realizační firmy.

Číst článek

Hledáte příslušenství k produktům ve vašem košíku?

Je vám k dispozici v této nabídce.