Přihlášení
Katalog produktů Skrýt

Terasová prkna

Bezúdržbová a především stálobarevná terasa, bez hnilob a plísní. Dřevoplastová prkna WPC, která snoubí pocit z přírodního materiálu a současně trvanlivost syntetického polymeru. Dřevoplastová prkna jsou vhodná jak do veřejných prostor, luxusních rezidenčních teras, ale i k modernímu domku.

Teorie

Jednotlivé WPC prkna nesmí být instalována přímo na podklad ale uchycená na dřevoplastové nosníky. Podkladové nosníky, které tvoří nosný rošt podlahy montujeme na beton, štěrk nebo na rektifikační terče, které pomáhají zafixovat potřebnou výšku, zajišťují cirkulaci vzduchu a pomáhají nastavit spád podkladu zhruba 1 - 5 mm/m aby byl zajištěn odtok vody. Podloží musí být dobře odvodněno. Podkladové nosníky či lišty se pokládají od kraje příčně k WPC prknům. Od boční strany nosníku je třeba od fasády domu ponechat dilatační mezeru a to z toho důvodu, že při vyšších teplotách dochází k mírnému roztažení materiálu.

wpc_schema3

Odborník radí

V otvorech dutých prken může zůstávat voda, a proto doporučujeme prkna vyspádovat v rozmezí 1 - 5°. Pokud nebudou vyspádována, je pouze otázkou času, než se uvnitř prken začnou uchycovat nečistoty a vznikat zvýšená vlhkost.
 • Není nutné pravidelně nanášet penetrační nátěr ani napouštět olejem, jako je tomu v případě dřevěných podlah.
 • Standardizované rozměry terasových prken a montážní sady výrazným způsobem usnadňují instalaci.
 • Jsou prakticky nerozbitné a hravě odolávají extrémním výkyvům počasí. Kombinují přírodní vzhled dřeva a zachovávají vysokou pevnost což se odráží na dlouhé životnosti.
 • Plné probarvení zajišťuje, že se barva prkna v průběhu času už dále nemění a zůstává stále atraktivní po celou dobu své životnosti.
 • Protiskluzový povrch a skryté kotvení zajišťuje hladký kompaktní povrch bez nebezpečí poranění. Udržují konzistentní vizuální efekt a nemají kazy jako jsou suky nebo třísky.
Teplota [°C]Délka [m]1,01,52,02,53,0
10   2,7 4,1 5,4 6,5 8,1
20   1,8 2,7 3,6 4,3 5,4
25   1,4 2,0 2,7 3,2 4,1
30   0,9 1,4 1,8 2,2 2,7
35   0,5 0,7 0,9 1,1 1,4

Při napojování WPC prken po délce je potřeba dodržat dilatační mezeru. Tabulka ukazuje doporučené dilatační mezery v závislosti na délce WPC prkna a okolní teplotě.

Slovník pojmů

WPC (Wood Plastic Composite) – nebo také dřevoplast je kombinace dřevěných vláken s termoplastickým polypropylenem

Extruze – výrobní proces, při kterém za pomoci teploty a tlaku je původní materiál roztaven a vytištěn (extrudován) do výsledného tvaru

Dilatační mezera – konstrukční mezera, která je navržena tak, aby se kontrolovaně přizpůsobila pohybu budovy, čímž zabrání poškození vnitřních i vnějších úprav budovy

Číst dále Skrýt

Nejprodávanější produkty

1
Nejprodávanější terasová prkna – Archiboard Scobax ArchiboardSleva 5% Univerzální exteriérové WPC prkno s dutým profilem a broušeným 2D dřevodekorem. Kombinace 60 % přírodní dřevěná vlákna a 40 % termoplastický polypropylen. Materiál zaručuje bezúdržbovost, mechanickú odolnost a hladký kompaktný povrch. 916 Kč 870 Kč
2
Nejprodávanější terasová prkna – G21 Terraco G21 Terraco Pevné terasové prkno z WPC materiálu. Splňuje nejen vysoké kvalitativní nároky, ale je i cenově výhodný. Vlastnosti tohoto materiálu dosahují kvalit prken z exotických dřevin.  od 450 Kč
3
Nejprodávanější terasová prkna – Teleskopický terč pro dlažbu Rektifikační teleskopický terč (pro dlažbu) Terče pod dlažbu s vymezovacími trny a možností nastavení výšky od 18 do 60 mm pomocí stavitelného závitu. Terče pod dlažbu jsou určeny pro suché kladení dlažby na zpevněný podklad. 64 Kč od 61 Kč
4
Nejprodávanější terasová prkna – Terasové prkno G21 Terraco Darklight Prkno s 3D dekorom dřeva vyrobeno z WPC materiálu je složeno ze směsi 60 % dřevitých vláken a ze 40 % z plastu. Nabízí vysokou stálobarevnost a je odolnější vůči teplotním výkyvům. Povrch je opatřen protiskluzovou vrstvou. od 670 Kč
5
Nejprodávanější terasová prkna – lišta Archiboard Dřevoplastová ukončovací lišta Archiboard Finalizační ukončovací lišta o délce 2,9 m slouží pro začištění detailu hrany terasy z prken Archiboard. 251 Kč od 238 Kč
6
Nejprodávanější terasová prkna – hranol WPC Archiboard Dřevoplastový nosník Archiboard Masivní nosník v délce 2,2 m a rozměru řezu 40 x 30 mm. Nosník je nedílnou součást skladby dřevoplastové terasy. Podkladní rastr je nutné vždy vytvořit ze stejného materiálu jako je pochozí prkno. 214 Kč
7
Nejprodávanější terasová prkna – Nosník terasových prken Terraco Strong Dřevoplastový nosník Terraco Strong Plný nosník v délce 3,0m a rozměru řezu 4 x 3 cm. Nosník je nedílnou součást skladby dřevoplastové terasy. Podkladní rastr je nutné vždy vytvořit ze stejného materiálu jako je pochozí prkno.  255 Kč
8
Nejprodávanější terasová prkna – Montážní sada Archiboard (nerez) Montážní sada Archiboard (nerez) Speciální montážní sada (nerez klip + nerez vrut) určená pro prkna Archiboard. Použitím vytvoříte precizní skrytý spoj a rovnoměrné dilatační mezery. 13 Kč
9
Nejprodávanější terasová prkna – Terče pod dlažbu Terče pod dlažbu Terče pod dlažbu s vymezovacími trny a možností nastavení výšky pomocí podložek, případně dalších terčů pod dlažbu. Terče pod dlažbu jsou určeny pro suché kladení dlažby na zpevněný podklad. 9 Kč 8 Kč
10
Nejprodávanější terasová prkna – Příchytka terasového prkna Montážní sada Terraco (plast) Příchytka terasového prkna k nosníku terasových prken s černým šroubem se používá v každém bodě, kde dojde ke křížení nosníku s terasovým prknem.  7 Kč
Počet hlavních produktů:72
Lidovka
Terasová prkna – G21 Terraco
 • Showroom
1x
+1

G21 Terraco

Pevné terasové prkno z WPC materiálu. Splňuje nejen vysoké kvalitativní nároky, ale je i cenově výhodný. Vlastnosti tohoto materiálu dosahují kvalit prken z exotických dřevin. 

Složení: dřevo 60 % / PP 40 % Profil: dutý Tloušťka: Šířka: 140 mm Výška: 25 mm Délka: 2800 – 4000 mm
Cena / výkon
Terasová prkna – Archiboard
 • Nejlevnější WPC v ČR
 • Showroom
Akce
12x

Scobax Archiboard

Univerzální exteriérové WPC prkno s dutým profilem a broušeným 2D dřevodekorem. Kombinace 60 % přírodní dřevěná vlákna a 40 % termoplastický polypropylen. Materiál zaručuje bezúdržbovost, mechanickú odolnost a hladký kompaktný povrch.

Složení: dřevo 60 % / PP 40 % Profil: dutý Tloušťka: 8,5 mm Šířka: 140 mm Výška: 25 mm Délka: 4000 mm
Pro náročné
Terasová prkna – terasové prkno WPC Guttadeck Strong 3D plné
 • Showroom
 • Super odolné
Akce
3x

Gutta Guttadeck Strong

Prémiové profi terasové prkno z plného dřevoplastu (WPC), specifikace Guttadeck Strong, zajišťující přirozený a stálobarevný vzhled. Délka prkna je 2,9 m; Realistický dřevodekor nebo drážkovaný povrch; Pět barevných provedení. 

Složení: dřevo 60 % / PP 40 % Profil: plný Tloušťka: 7 mm Šířka: 140 mm Výška: 20 mm Délka: 2900 mm
Terasová prkna – Terasové prkno WPC 2D
 • Showroom
Akce
9x

Gutta Guttadeck

Odlehčené terasové prkno z kvalitního dřevoplastu (WPC), zajišťující přirozený a stálobarevný vzhled. Délka prkna je 2,9 a 4 m; Hladký nebo drážkovaný povrch; několik barevných provedení. 

Složení: dřevo 60 % / PP 40 % Profil: dutý Tloušťka: 9,5 mm Šířka: 140 mm Výška: 25 mm Délka: 2900 – 4000 mm
Terasová prkna – Terasové prkno
 • Showroom
2x

G21 Terraco Darklight

Prkno s 3D dekorom dřeva vyrobeno z WPC materiálu je složeno ze směsi 60 % dřevitých vláken a ze 40 % z plastu. Nabízí vysokou stálobarevnost a je odolnější vůči teplotním výkyvům. Povrch je opatřen protiskluzovou vrstvou.

Složení: dřevo 60 % / PP 40 % Profil: dutý Tloušťka: Šířka: 148 mm Výška: 25 mm Délka: 3000 – 4000 mm
Terasová prkna – Terasové prkno zakončovací
2x

Ukončovací prkno Terraco Darklight

Prkno s 3D dekorom dřeva vyrobeno z WPC materiálu, které je určeno k zakončení podlahy. Složeno ze směsi 60 % dřevitých vláken a ze 40 % z plastu. Nabízí vysokou stálobarevnost a je odolnější vůči teplotním výkyvům. 

Složení: dřevo 60 % / PP 40 % Profil: dutý Tloušťka: Šířka: 148 mm Výška: 25 mm Délka: 4000 mm
Terasová prkna – Terasové prkno zakončovací
2x

Ukončovací prkno Terraco

WPC prkno dosahující kvalit prken z exotických dřevin. Složeno ze směsi 60 % dřevitých vláken a ze 40 % z plastu určeno k zakončení terasy. Nabízí vysokou stálobarevnost a je odolnější vůči teplotním výkyvům. Povrch je opatřen protiskluzovou vrstvou.

 

Složení: dřevo 60 % / PP 40 % Profil: dutý Tloušťka: Šířka: 140 mm Výška: 25 mm Délka: 4000 mm
Terasová prkna – lišta Archiboard Akce
1x

Dřevoplastová ukončovací lišta Archiboard

Finalizační ukončovací lišta o délce 2,9 m slouží pro začištění detailu hrany terasy z prken Archiboard.

Terasová prkna – lišta guttadeck
1x

Dřevoplastová ukončovací lišta Guttadeck

Finalizační ukončovací lišta o délce 2,9 m slouží pro začištění detailu hrany terasy z prken Guttadeck.

Terasová prkna – Zakončovací lišta Terraco
2x
+1

Ukončovací lišta Terraco

Dřevoplastová ukončovací lišta z WPC, určena pro komplexní podlahový systém G21, v rozměrech 4,5 x 300 x 4,5 cm a 5,5 x 350 x 5,5 cm. 

Terasová prkna – Zakončovací lišta

Ukončovací lišta Terraco Darklight

Dřevoplastová ukončovací lišta z WPC, určena pro komplexní podlahový systém G21, v rozměrech 4,5 x 300 x 4,5 cm. Používá se na zakrytí pohledových hran položené terasy nebo podlahy.

Terasová prkna – Zakončovací lišta
2x

Plochá ukončovací lišta Terraco

Plochá ukončovací lišta pro dlaždice G21 z polymeru a třešňového dřeva o rozměrech 9 x 0,9 x 200 cm. 

Terasová prkna – hranol WPC Archiboard
1x

Dřevoplastový nosník Archiboard

Masivní nosník v délce 2,2 m a rozměru řezu 40 x 30 mm. Nosník je nedílnou součást skladby dřevoplastové terasy. Podkladní rastr je nutné vždy vytvořit ze stejného materiálu jako je pochozí prkno.

Terasová prkna – hranol WPC Guttadeck
1x

Dřevoplastový nosník Guttadeck

Masivní nosník v délce 2,2 m a rozměru řezu 4 x 3 cm. Nosník je nedílnou součást skladby dřevoplastové terasy. Podkladní rastr je nutné vždy vytvořit ze stejného materiálu jako je pochozí prkno.

Terasová prkna – hranol WPC Guttadeck Strong
1x

Dřevoplastový nosník Guttadeck Strong

Plný nosník v délce 2,9 m a rozměru řezu 4 x 3 cm. Nosník je nedílnou součást skladby dřevoplastové terasy. Podkladní rastr je nutné vždy vytvořit ze stejného materiálu jako je pochozí prkno. 

Terasová prkna – Nosník terasových prken Terraco Strong
2x

Dřevoplastový nosník Terraco Strong

Plný nosník v délce 3,0m a rozměru řezu 4 x 3 cm. Nosník je nedílnou součást skladby dřevoplastové terasy. Podkladní rastr je nutné vždy vytvořit ze stejného materiálu jako je pochozí prkno. 

Terasová prkna – Nosník terasových prken Terraco

Dřevoplastový nosník Terraco

Plný nosník v délce 2,8 m a rozměru řezu 6 x 4 cm. Nosník je nedílnou součást skladby dřevoplastové terasy. Podkladní rastr je nutné vždy vytvořit ze stejného materiálu jako je pochozí prkno. 

Terasová prkna – fixační úhelník vnější Terraco
2x

Vnější fixační úhelník Terraco

Vnější nerezový fixační úhelník pro WPC desky G21, pro kompletní obložení schodiště nutnost dokoupení vnitřních fixačních úhelníků G21, rozměry 4,5 x 13 x 13 cm. 

Terasová prkna – WPC fixační úhelník Terraco
3x

Vnitřní fixační úhelník Terraco

Vnitřní nerezový fixační úhelník pro WPC desky G21, pro kompletní obložení schodiště nutnost dokoupení vnějších fixačních úhelníků G21, rozměry 4,5 x 13 x 16 cm. 

Terasová prkna – Vzorkovník WPC prken
1x
Počet variant: 2

Vzorkovník WPC prken Guttadeck

Elegantní a praktický vzorkovník všech dostupných odstínů WPC prken Guttadeck a Guttadeck Strong.

Terasová prkna – Teleskopický terč pro dřevo Akce
1x
Počet variant: 1

Rektifikační teleskopický terč (pro WPC)

Terče pod WPC podlahy s vymezovacími příčkou a možností nastavení výšky od 35 do 60 mm pomocí stavitelného závitu. Terče jsou určeny pro podporu podkladního hranolu a následnou instalaci WPC prken.

Terasová prkna – Samonivelační nástavec pro rektifikační terče pro WPC Akce
Počet variant: 1

Samonivelační nástavec pro rektifikační terče (pro WPC)

Samonivelační nástavec pro teleskopické terče. Pro vyrovnání spádu 0 – 5 %. Verze pro WPC.

Terasová prkna – Klipy Dakota pro boční ukončení terasy Akce
Počet variant: 2

Držáky pro boční ukončení terasy

Spodní a horní držák určený pro instalaci na teleskopické terče. Umožňuje instalaci svislého panelu pro ukončení terasy.

Terasová prkna – Rektifikační terč
1x
Počet variant: 6

Rektifikační teleskopický terč Terraco

Nastavitelné rektifikační terče jsou ideální pro pokládku vaší podlahy z dřevěných prken, OSB desek, WPC prken, dlažby a podobných materiálů. Vyrobené z vysoce odolného a ekologického polypropylenu a snesou zatížení 1 000 kg/ks.

Hledáte příslušenství k produktům ve vašem košíku?

Je vám k dispozici v této nabídce.