Přihlášení
Katalog produktů Skrýt

Odvětrání podlahy

V této kategorii najdete unikátní a vysoce funkční řešení pro ochranu staveb před zemní vlhkostí a na izolaci proti koncentraci radonu i jiných nebezpečných plynů. Systém je založený na samovolném kontinuálním proudění vzduchu skrze dutinu vytvořenou umístěním speciálních polyethylenových tvarovek do betonové vrstvy podlahy.

Teorie

Oproti jednoduché betonové podlaze bez odvětrávání se před zabetonováním rozmístí na zhutněné podloží po celé ploše klenbové tvarovky, které vytvoří vzduchovou kapsu, čili dutinu, do níž vzlínají vlhkost a nebezpečné plyny ze zemní kůry.iglu_proudeni_vzduchu_smerem

Ventilační kanálky pro přívod a odvod vzduchu pod tvarovky a zpět do exteriéru mají umístěná ústí v rozdílných výškách, čímž se vytvoří teplotní a tlaková nerovnováha v systému a díky komínovému efektu dojde k nepřetržitému přirozenému tahu, který odvádí vlhkost a zmíněné plyny.

Odborník radí:
Řečeno polopaticky - do podlahy se zabetonuje speciální ztracené bednění, pod kterým zůstane otevřená dutina. Do té navedeme z venku trubky a umístíme je tak, aby se vytvořil komínový efekt. Díky tomu tam bude neustále průvan, který bude odvádět vlhkost a další nechtěné látky.

Výhody

 • Užitím iglú tvarovek lze při správné instalaci zajistit efektivní, pasivní a bezúdržbové odvětrávání přízemních podlah, stejně jako sanaci vlhkosti v sousedících stěnách. Míra snižování obsahu vlhkosti v okolním zdivu je intenzivnější u vyšších tvarovek, které skýtají větší kontaktní plochu mezi proudícím vzduchem a stěnou.
 • Významnou předností tohoto systému je jeho jednoduchá instalace. Tvarovky jsou lehké, díky čemuž se snadno rozmisťují. „Nejsložitějším“ krokem je vybudování ventilačních kanálků, k jejichž vyústění lze však použít i nepoužívaných komínových šachet.
 • Kromě primárního užití k odvětrávání našli tyto tvarovky uplatnění při developerských projektech jako účinná technologie pro vylehčování betonových podlah v nadzemních patrech, u střešních teras a balkonů, stejně jako způsob, jak snížit množství potřebného betonu a tím pádem i s ním spojené pořizovací náklady.

Slovník pojmů

Kontinuální proudění – nepřetržité, souvislé

Sanace – náprava nechtěného stavu věci (v našem případě stavebního prvku); zde výhradně odvlhčování zdiva

Ventilační kanálky – vedení přívodu a odvodu vzduchu pomocí KG trubek z exteriéru skrze zdivo do dutiny pod tvarovkami

Konkrétní specifika a rozhodující parametry jednotlivých komponent tohoto systému důsledně probereme v popisu daných kategorií.

Číst dále Skrýt

Nejprodávanější produkty

1
Nejprodávanější odvětrání podlahy – Gutta Guttadrytek Gutta Guttadrytek Model s nadprůměrnými plošnými rozměry, které snižují spotřebu tvarovek na čtvereční metr. Výška 5 nebo 10 cm je vhodná i do nízkých prostor. Vyšší třída suché únosnosti díky dělenému tvaru na 36 stojnicích. od 84,60 Kč
2
Nejprodávanější odvětrání podlahy – Daliform IGLÚ Daliform IGLÚ Ekonomické monotvarovky v široké škále výškových variant a několika rozměrových verzích. Suchá únosnost 75 kg dělá z tohoto modelu vhodnou volbu zejména pro užití v soukromém sektoru. od 94,80 Kč
3
Nejprodávanější odvětrání podlahy – Gutta Guttadrytek MAXI Gutta Guttadrytek MAXI Nadstandardně velké polytvarovky o plošných rozměrech 75 na 50 cm, které lze vybírat z jedenácti výškových variant, a to od 15 do 60 cm. Nejvyšší provedení v katalogu. Nízká plošná spotřeba, jen 3,75 tvarovek na m2. od 136 Kč
4
Nejprodávanější odvětrání podlahy – Gutta Guttatex Gutta Guttatex Ochranná, oddělující a filtrační vrstva. Při proudění vody brání prostupu částeček zeminy. Vyrobeno z netkaného polyesteru. od 15,60 Kč / m²
5
Nejprodávanější odvětrání podlahy – Daliform IGLÚ Plus Daliform IGLÚ Plus Monotvarovky vysoké 16 až 45 cm s nejvyšší třídou suché únosnosti o hodnotě 150 kilogramů, vhodné i pro profesionální užití. Standardní plošná spotřeba 4 ks/m2. Výškové varianty umožňují boční vedení ventilačních kanálků. −1% 175 Kč od 174 Kč
6
Nejprodávanější odvětrání podlahy – Odbočka drenážní trubky ACO Odbočka drenážní trubky ACO Odbočka drenážní trubky v úhlu 45°. Příslušenství k flexibilnímu drenážnímu potrubí z PVC. od 236 Kč
7
Nejprodávanější odvětrání podlahy – Záslepka drenážní trubky ACO Záslepka drenážní trubky ACO Černá záslepka pro drenážní trubky, příslušenství k flexibilnímu drenážnímu potrubí z PVC. od 37,50 Kč
8
Nejprodávanější odvětrání podlahy – Výtokový díl s mřížkou ACO Výtokový díl s mřížkou ACO Výtokový díl délky 1 m s ochrannou zpětnou mřížkou černé barvy. od 399 Kč
Lidovka
Odvětrání podlahy – Daliform IGLÚ
4x
Počet variant: 5

Daliform IGLÚ

Polytvarovka na devíti stojnicích se zarovnanou vrchní částí šetřící spotřebu betonu. Pětice výškových variant od 4 do 12 cm vhodných i do nízkých prostorů. Malá hmotnost usnadňující manipulaci. Ideální model pro užití v soukromém sektoru.

Výška: 4 – 12 cm Typ: polytvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 75 kg
Cena / výkon
Odvětrání podlahy – Daliform IGLÚ
4x
Počet variant: 12

Daliform IGLÚ

Ekonomické monotvarovky v široké škále výškových variant a několika rozměrových verzích. Suchá únosnost 75 kg dělá z tohoto modelu vhodnou volbu zejména pro užití v soukromém sektoru.

Výška: 14 – 50 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 3,00 – 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 75 kg
Pro náročné
Odvětrání podlahy – Daliform IGLÚ Plus
 • −1%
1x
Počet variant: 8

Daliform IGLÚ Plus

Monotvarovky vysoké 16 až 45 cm s nejvyšší třídou suché únosnosti o hodnotě 150 kilogramů, vhodné i pro profesionální užití. Standardní plošná spotřeba 4 ks/m2. Výškové varianty umožňují boční vedení ventilačních kanálků.

Výška: 16 – 45 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 150 kg
Odvětrání podlahy – Pontarolo Engineering Cupolex
4x
Počet variant: 2

Pontarolo Engineering Cupolex

Speciální monotvarovka se středovým trnem, jenž zvyšuje odolnost prvku. Suchá únosnost 150 kg je vhodná jak pro soukromé, tak i profesionální užití. Nadstandardní rozměry snižují plošnou spotřebu na 3,2 kusů na čtvereční metr.

Výška: 16 – 20 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 3,20 ks/m² Suchá únosnost: 150 kg
Odvětrání podlahy – Daliform IGLÚ Plus
 • −1%
Počet variant: 1

Daliform IGLÚ Plus

Vysokopevnostní tvarovka se suchou únosností 150 kg, která je vhodná i pro rozsáhlé profesionální účely. Maximálně úsporný tvar vůči spotřebě betonu. Výška 4 cm je adekvátní i pro nízké prostory.

Výška: 4 cm Typ: polytvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 150 kg
Odvětrání podlahy – Daliform Iglú PLUS – kopie
1x
Počet variant: 2

Daliform Iglú PLUS – kopie

Nižší výškové verze monotvarovek IGLÚ plus, které jsou charakteristické středovou dělící čárou a zarovnanou vrchní stranou, díky které kladou malé nároky na spotřebu betonu. Suchá únosnost 150 kg poslouží v soukromém i profesionálním sektoru.

Výška: 8 – 12 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 150 kg
Odvětrání podlahy – Gutta Guttadrytek
8x
Počet variant: 2

Gutta Guttadrytek

Model s nadprůměrnými plošnými rozměry, které snižují spotřebu tvarovek na čtvereční metr. Výška 5 nebo 10 cm je vhodná i do nízkých prostor. Vyšší třída suché únosnosti díky dělenému tvaru na 36 stojnicích.

Výška: 5 – 10 cm Typ: polytvarovka Spotřeba: 3,10 ks/m² Suchá únosnost: 100 kg
Odvětrání podlahy – Gutta Guttadrytek MAXI
4x
Počet variant: 11

Gutta Guttadrytek MAXI

Nadstandardně velké polytvarovky o plošných rozměrech 75 na 50 cm, které lze vybírat z jedenácti výškových variant, a to od 15 do 60 cm. Nejvyšší provedení v katalogu. Nízká plošná spotřeba, jen 3,75 tvarovek na m2.

Výška: 15 – 60 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 3,75 ks/m² Suchá únosnost: 75 kg
Odvětrání podlahy – Daliform IGLÚ
1x
Počet variant: 4

Daliform IGLÚ

Polytvarovka na devíti stojnicích se zarovnanou vrchní částí šetřící spotřebu betonu. Čtvero výškových variant od 6 do 12 cm vhodných i do nízkých prostorů. Nízká hmotnost usnadňující manipulaci. Ideální model pro užití v soukromém sektoru.

Výška: 6 – 12 cm Typ: polytvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 75 kg
Odvětrání podlahy – Daliform IGLÚ
17x
Počet variant: 4

Daliform IGLÚ

Ekonomicky příznivé monotvarovky o výšce 14, 16, 20 a 22 cm, které mají díky čistým rozměrům 50 na 50 cm plošnou spotřebu 4 kusů na čtvereční metr. Základní hodnota suché únosnosti, která je adekvátní pro užití v soukromém sektoru.

Výška: 14 – 22 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 75 kg
Odvětrání podlahy – Tenax Výstužná sieť RF
5x
Počet variant: 4

Tenax Výstužná sieť RF

Polypropylenová výztužná síť pro zabránění praskání v betonových potěrech či omítkách.

Výška: 2000 mm Délka: 10 – 50 m Průměr drátu: Rozměr oka: 27 × 42 mm, 48 × 96 mm Antikorozní ochrana: Povrchová úprava:
Odvětrání podlahy – Gabex Dilatační pěnový pás
Počet variant: 2

Gabex Dilatační pěnový pás

K tvarovkám IGLÚ a IGLÚ+ dodáváme dilatační pěnový pás, který se používá jako dilatační pás mezi zdí a finální betonovou vrstvou 

Odvětrání podlahy – Gutta Guttatex
5x
Počet variant: 5

Gutta Guttatex

Ochranná, oddělující a filtrační vrstva. Při proudění vody brání prostupu částeček zeminy. Vyrobeno z netkaného polyesteru.

Materiál: 100% polyester Délka: 50 m Šířka: 2 m Plošná hmotnost: 150 – 500 g/m2
Odvětrání podlahy – Adfors Perlinka
13x
Počet variant: 1

Adfors Perlinka

Sklolaminátová mřížková tkanina určena pro vyztužení na podlahové potěry (140 g/m2). Sklovláknité mřížky nepodléhají korozi před ani po aplikaci.

Plošná hmotnost: 140 g/m² Tloušťka: 1,1 mm Délka: 50,0 m Šířka: 1,0 m
Odvětrání podlahy – Perlinka G 120 modrá 140 g 1,0 x 50 m
Počet variant: 1

Gutta Vertex G120

Sklolaminátová mřížková tkanina určena pro vyztužení na podlahové potěry (140 g/m2). Sklovláknité mřížky nepodléhají korozi před ani po aplikaci.

Plošná hmotnost: 140 g/m² Tloušťka: 1,1 mm Délka: 50,0 m Šířka: 1,0 m
Odvětrání podlahy – Plná trubka Gabex
Počet variant: 1

Plná trubka Gabex

Flexibilní plná trubka z PVC. Spolu s nopovou fólií je nezbytnou součástí drenážních systémů.

Odvětrání podlahy – Dilatační páska Mirelon

Dilatační páska Mirelon

Kročejová izolace je polyetylénová pěna s uzavřenou buněčnou strukturou pro odizolování batonových a anhydritových podlah od stěn. K dispozici o tloušťce 5 a 10 mm

Odvětrání podlahy – ACO Drenážna hadica

ACO Drenážna hadica

Žlutá drenážní flexibilní trubka z tvrzeného PVC. Má vysokou mechanickou i chemickou odolnost a malou hmotností. Hadice obsahuje integrované drenážní otvory.

Odvětrání podlahy – Gutta Uzavírací profil Guttadrytek
1x
Počet variant: 10

Gutta Uzavírací profil Guttadrytek

Okrajová lišta určená k zakrytí otvorů tvarovek izolace proti vlhkosti Guttadrytek. Zamezuje nechtěnému vtékání betonu do prostoru pod tvarovkami.

Odvětrání podlahy – Gutta Montážny terč Guttadrytek
Počet variant: 1

Gutta Montážny terč Guttadrytek

Originální příslušenství určené pro pevnou fixaci a vymezení jednotlivých prvků izolace proti vlhkosti Guttadrytek. Lze použít pro modely Guttadrytek H40 a vyšší.

Odvětrání podlahy – Spojka drenážní trubky ACO

Spojka drenážní trubky ACO

Příslušenství k flexibilnímu drenážnímu potrubí z PVC.

Odvětrání podlahy – Gutta Tmel Antiradon
1x
Počet variant: 2

Gutta Tmel Antiradon

Těsnící butylkaučukový tmel speciálně vyvinutý pro vzduchotěsné a plynotěsné spojení nopových fólií. Zejména v detailech a prostupech.

Určení: interiér Objem: 310 ml Základ: butylkaučuk Aplikační teplota: +5 až +40 °C Přetírání: Teplotní odolnost: –25 až +110 °C
Odvětrání podlahy – Odbočka drenážní trubky ACO

Odbočka drenážní trubky ACO

Odbočka drenážní trubky v úhlu 45°. Příslušenství k flexibilnímu drenážnímu potrubí z PVC.

Odvětrání podlahy – T spojka ACO

T spojka ACO

Příslušenství k flexibilnímu drenážnímu potrubí z PVC.

Hledáte příslušenství k produktům ve vašem košíku?

Je vám k dispozici v této nabídce.

Používáme sušenky

Díky sušenkám Vám e-shop maximálně zjednoduší prohlížení. Jejich bezpečné užití jedním klikem odsouhlasíte.

Podrobné nastavení

Maximálně pohodlné prohlížení na míru. To díky sušenkám dokážeme zařídit. Košík si bude pamatovat váš nákup, bez odhlášení vám nehrozí otravné zadávání údajů a zobrazovat se vám bude jen relevantní obsah. O co se s námi podělíte je zcela ve Vaší režii, vše bude ale v maximálním bezpečí.

Nezbytná data pro správné fungování stránky, která musí být vždy povolena.

Pomáhají nám pochopit, co by vás mohlo zajímat, na čem naše stránky prohlížíte, co nám na webu nefunguje a podobně.

Umožňují zobrazovat vám vhodný obsah na základě produktů, článků a stránek, které jste u nás navštívili.

Díky nim uvidíte na reklamních místech u nás a na jiných sítích to, co by vás mohlo zajímat a nikoliv nemístné, náhodné kampaně.