Přihlášení
Katalog produktů Skrýt

Odvětrání podlahy

V této kategorii najdete unikátní a vysoce funkční řešení pro ochranu staveb před zemní vlhkostí a na izolaci proti koncentraci radonu i jiných nebezpečných plynů. Systém je založený na samovolném kontinuálním proudění vzduchu skrze dutinu vytvořenou umístěním speciálních polyethylenových tvarovek do betonové vrstvy podlahy.

Teorie

Oproti jednoduché betonové podlaze bez odvětrávání se před zabetonováním rozmístí na zhutněné podloží po celé ploše klenbové tvarovky, které vytvoří vzduchovou kapsu, čili dutinu, do níž vzlínají vlhkost a nebezpečné plyny ze zemní kůry.iglu_proudeni_vzduchu_smerem

Ventilační kanálky pro přívod a odvod vzduchu pod tvarovky a zpět do exteriéru mají umístěná ústí v rozdílných výškách, čímž se vytvoří teplotní a tlaková nerovnováha v systému a díky komínovému efektu dojde k nepřetržitému přirozenému tahu, který odvádí vlhkost a zmíněné plyny.

Odborník radí:
Řečeno polopaticky - do podlahy se zabetonuje speciální ztracené bednění, pod kterým zůstane otevřená dutina. Do té navedeme z venku trubky a umístíme je tak, aby se vytvořil komínový efekt. Díky tomu tam bude neustále průvan, který bude odvádět vlhkost a další nechtěné látky.

Výhody

 • Užitím iglú tvarovek lze při správné instalaci zajistit efektivní, pasivní a bezúdržbové odvětrávání přízemních podlah, stejně jako sanaci vlhkosti v sousedících stěnách. Míra snižování obsahu vlhkosti v okolním zdivu je intenzivnější u vyšších tvarovek, které skýtají větší kontaktní plochu mezi proudícím vzduchem a stěnou.
 • Významnou předností tohoto systému je jeho jednoduchá instalace. Tvarovky jsou lehké, díky čemuž se snadno rozmisťují. „Nejsložitějším“ krokem je vybudování ventilačních kanálků, k jejichž vyústění lze však použít i nepoužívaných komínových šachet.
 • Kromě primárního užití k odvětrávání našli tyto tvarovky uplatnění při developerských projektech jako účinná technologie pro vylehčování betonových podlah v nadzemních patrech, u střešních teras a balkonů, stejně jako způsob, jak snížit množství potřebného betonu a tím pádem i s ním spojené pořizovací náklady.

Slovník pojmů

Kontinuální proudění – nepřetržité, souvislé

Sanace – náprava nechtěného stavu věci (v našem případě stavebního prvku); zde výhradně odvlhčování zdiva

Ventilační kanálky – vedení přívodu a odvodu vzduchu pomocí KG trubek z exteriéru skrze zdivo do dutiny pod tvarovkami

Konkrétní specifika a rozhodující parametry jednotlivých komponent tohoto systému důsledně probereme v popisu daných kategorií.

Číst dále Skrýt

Nejprodávanější produkty

1
Nejprodávanější odvětrání podlahy – IGLÚ ® Daliform IGLÚ Ekonomické monotvarovky v široké škále výškových variant a několika rozměrových verzích. Suchá únosnost 75 kg dělá z tohoto modelu vhodnou volbu zejména pro užití v soukromém sektoru. 80 Kč od 78 Kč
2
Nejprodávanější odvětrání podlahy – IGLÚ ® Daliform IGLÚ Ekonomicky příznivé monotvarovky o výšce 14, 16, 20 a 22 cm, které mají díky čistým rozměrům 50 na 50 cm plošnou spotřebu 4 kusů na čtvereční metr. Základní hodnota suché únosnosti, která je adekvátní pro užití v soukromém sektoru. od 79 Kč
3
Nejprodávanější odvětrání podlahy – IGLÚ ® Daliform IGLÚ Polytvarovka na devíti stojnicích se zarovnanou vrchní částí šetřící spotřebu betonu. Čtvero výškových variant od 6 do 12 cm vhodných i do nízkých prostorů. Nízká hmotnost usnadňující manipulaci. Ideální model pro užití v soukromém sektoru. 67 Kč od 64 Kč
4
Nejprodávanější odvětrání podlahy – Výztužná síť RF Výztužná síť RF Polypropylenová výztužná síť pro zabránění praskání v betonových potěrech či omítkách. 55 Kč
5
Nejprodávanější odvětrání podlahy – IGLÚ ® Daliform IGLÚ Polytvarovka na devíti stojnicích se zarovnanou vrchní částí šetřící spotřebu betonu. Pětice výškových variant od 4 do 12 cm vhodných i do nízkých prostorů. Malá hmotnost usnadňující manipulaci. Ideální model pro užití v soukromém sektoru. 67 Kč od 65 Kč
Lidovka
Odvětrání podlahy – IGLÚ ® Akce
3x
Počet variant: 5

Daliform IGLÚ

Polytvarovka na devíti stojnicích se zarovnanou vrchní částí šetřící spotřebu betonu. Pětice výškových variant od 4 do 12 cm vhodných i do nízkých prostorů. Malá hmotnost usnadňující manipulaci. Ideální model pro užití v soukromém sektoru.

Výška: 4 – 12 cm Typ: polytvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 75 kg
Cena / výkon
Odvětrání podlahy – IGLÚ ® Akce
3x
Počet variant: 12

Daliform IGLÚ

Ekonomické monotvarovky v široké škále výškových variant a několika rozměrových verzích. Suchá únosnost 75 kg dělá z tohoto modelu vhodnou volbu zejména pro užití v soukromém sektoru.

Výška: 14 – 50 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 3,00 – 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 75 kg
Pro náročné
Odvětrání podlahy – IGLÚ ® Plus
 • Super odolné
Akce
1x
Počet variant: 8

Daliform IGLÚ Plus

Monotvarovky vysoké 16 až 45 cm s nejvyšší třídou suché únosnosti o hodnotě 150 kilogramů, vhodné i pro profesionální užití. Standardní plošná spotřeba 4 ks/m2. Výškové varianty umožňují boční vedení ventilačních kanálků.

Výška: 16 – 45 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 150 kg
Odvětrání podlahy – IGLÚ ® Plus
 • Super odolné
Akce
Počet variant: 1

Daliform IGLÚ Plus

Vysokopevnostní tvarovka se suchou únosností 150 kg, která je vhodná i pro rozsáhlé profesionální účely. Maximálně úsporný tvar vůči spotřebě betonu. Výška 4 cm je adekvátní i pro nízké prostory.

Výška: 4 cm Typ: polytvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 150 kg
Odvětrání podlahy – IGLÚ ® Plus
 • Super odolné
Akce
Počet variant: 2

Daliform IGLÚ Plus Hemi

Nižší výškové verze monotvarovek IGLÚ plus, které jsou charakteristické středovou dělící čárou a zarovnanou vrchní stranou, díky které kladou malé nároky na spotřebu betonu. Suchá únosnost 150 kg poslouží v soukromém i profesionálním sektoru.

Výška: 8 – 12 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 150 kg
Odvětrání podlahy – Cupolex Iglú
 • Super odolné
3x
Počet variant: 2

Pontarolo Cupolex

Speciální monotvarovka se středovým trnem, jenž zvyšuje odolnost prvku. Suchá únosnost 150 kg je vhodná jak pro soukromé, tak i profesionální užití. Nadstandardní rozměry snižují plošnou spotřebu na 3,2 kusů na čtvereční metr.

Výška: 16 – 20 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 3,20 ks/m² Suchá únosnost: 150 kg
Odvětrání podlahy – Guttadrytek MAXI Sleva 9%
4x
Počet variant: 11

Gutta Guttadrytek MAXI

Nadstandardně velké polytvarovky o plošných rozměrech 75 na 50 cm, které lze vybírat z jedenácti výškových variant, a to od 15 do 60 cm. Nejvyšší provedení v katalogu. Nízká plošná spotřeba, jen 3,75 tvarovek na m2.

Výška: 15 – 60 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 3,75 ks/m² Suchá únosnost: 75 kg
Odvětrání podlahy – Guttadrytek Sleva 9%
8x
Počet variant: 2

Gutta Guttadrytek

Model s nadprůměrnými plošnými rozměry, které snižují spotřebu tvarovek na čtvereční metr. Výška 5 nebo 10 cm je vhodná i do nízkých prostor. Vyšší třída suché únosnosti díky dělenému tvaru na 36 stojnicích.

Výška: 5 – 10 cm Typ: polytvarovka Spotřeba: 3,10 ks/m² Suchá únosnost: 100 kg
Odvětrání podlahy – IGLÚ ®
16x
Počet variant: 4

Daliform IGLÚ

Ekonomicky příznivé monotvarovky o výšce 14, 16, 20 a 22 cm, které mají díky čistým rozměrům 50 na 50 cm plošnou spotřebu 4 kusů na čtvereční metr. Základní hodnota suché únosnosti, která je adekvátní pro užití v soukromém sektoru.

Výška: 14 – 22 cm Typ: monotvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 75 kg
Odvětrání podlahy – IGLÚ ® Akce
1x
Počet variant: 4

Daliform IGLÚ

Polytvarovka na devíti stojnicích se zarovnanou vrchní částí šetřící spotřebu betonu. Čtvero výškových variant od 6 do 12 cm vhodných i do nízkých prostorů. Nízká hmotnost usnadňující manipulaci. Ideální model pro užití v soukromém sektoru.

Výška: 6 – 12 cm Typ: polytvarovka Spotřeba: 4,00 ks/m² Suchá únosnost: 75 kg
Odvětrání podlahy – Perlinka G 120 Akce
2x

Perlinka Vertex G 120

Určeno k vyztužení na podlahové potěry, gramáž 140 g/m2. Snadná aplikace, nepodléhá korozi. Vyrobeno ze sklolaminátové mřížkové tkaniny.

Odvětrání podlahy – Výztužná síť RF

Výztužná síť RF

Polypropylenová výztužná síť pro zabránění praskání v betonových potěrech či omítkách.

Odvětrání podlahy – pěnový pás
Počet variant: 2

Diletační pěnový pás

K tvarovkám IGLÚ a IGLÚ+ dodáváme diletační pěnový pás, který se používá jako dilatační pás mezi zdí a finální betonovou vrstvou 

Odvětrání podlahy – trubka

Plná trubka

Flexibilní drenážní trubka z PVC. Spolu s nopovou fólií je nezbytnou součástí drenážních systémů.

Odvětrání podlahy – T - spojka
Počet variant: 4

T - spojka

T – spojka drenážní trubky patří mezi doplňky k flexibilnímu drenážnímu potrubí. Toto příslušenství je vyrobeno z PVC. T – spojku nabízíme o rozměrech DN 80, DN 100, DN 125 a DN 160.

Odvětrání podlahy – Guttatex Sleva 21%
4x

Geotextilie Guttatex

Ochranná, oddělující a filtrační vrstva. Při proudění vody brání prostupu částeček zeminy. Vyrobeno z netkaného polyesteru.

Odvětrání podlahy – Montážní terč Guttadrytek
Počet variant: 1

Montážní terč Guttadrytek

Originální příslušenství určené pro pevnou fixaci a vymezení jednotlivých prvků izolace proti vlhkosti Guttadrytek. Lze použít pro modely Guttadrytek H40 a vyšší.

Odvětrání podlahy – Uzavírací profil Guttadrytek
1x
Počet variant: 10

Uzavírací profil Guttadrytek

Okrajová lišta určená k zakrytí otvorů tvarovek izolace proti vlhkosti Guttadrytek. Zamezuje nechtěnému vtékání betonu do prostoru pod tvarovkami.

Odvětrání podlahy – Tmel Antiradon Sleva 15%
1x
Počet variant: 2

Tmel Antiradon

Těsnící butylkaučukový tmel speciálně vyvinutý pro vzduchotěsné a plynotěsné spojení nopových fólií. Zejména v detailech a prostupech.

Určení: interiér Objem: 310 ml Základ: butylkaučuk Aplikační teplota: +5 až +40 °C Přetírání: Teplotní odolnost: –25 až +110 °C

Hledáte příslušenství k produktům ve vašem košíku?

Je vám k dispozici v této nabídce.