0

Proč (ne)koupit skleník skleníků Volya 2DUM

Skleník roku 2015, 2016, 2017 a jasná jednička na všech srovnávačích v kategorii zahradních skleníků. Desítky recenzí a doporučení na odborných fórech, to vše podtrženo skvělou cenou. Kdo vybírá nový skleník, má ihned jasno, toto je správná volba! Nebo je to všechno trošku jinak?

Proč (ne)koupit skleník skleníků Volya 2DUM
Proč (ne)koupit skleník skleníků Volya 2DUM

Každý, kdo dnes pečlivě vybírá svůj vysněný zahradní skleník se s ním zaručeně setká, podle hluboké internetové stopy, kterou tento ruský tank nechal na československém internetu, jde o neprůstřelnou jedničku a jasnou volbu. Pokud tedy nejste staromilcem a neupřednostníte tradiční skleníky ze skla, které jsou dnes přeci „úplně out“, minimálně na první pohled, nebo chcete-li první doporučení odborného prodejce, který rozumí stejně skleníkům jako prodeji žehliček, nebo kávovarů. Přiznáváme, trošku rýpanec, ale nemohli jsme si kousek té nadsázky odpustit a nyní již k našemu nepřekonatelnému 2DUMu.

Začněme rovnou výhodami, skleník se řadí do kategorie obloukových skleníků, které jsou ze svého principu obecně považovány za velice odolné řešení, to bez nutnosti stavby základů, které je vhodné i do extrémních podmínek, například do horských poloh. Jde o to, že skleník si můžeme představit jako samonosnou klec, něco podobného jako u závodního auta, která je obalena dvanáctimetrovým plátem dutého polykarbonátu o síle minimálně 4 mm. Zmíněný plastový obal propůjčí konstrukci poměrně velkou všesměrovou tuhost. Všechny obloukové skleníky, nejen 2DUM, tak mají proti tabulkově použitému tenkému profilovanému plechu opravdu poměrně robustní postoj. Vše je samozřejmě relativní a v konečném důsledku záleží na síle použitých profilů, počtu jejich šroubovaných spojů a množství konstrukčních výztuh, případně přítomnosti betonové podezdívky.

Skleník 2DUM má tloušťku ocelových profilů 0,7 mm, což je nyní používané minimum, spolu s tím obloukové výztuhy, které jsou důležité, čtěte nezbytné, zejména pro zatížení sněhovou závějí, je přeci z Ruska, a tak něco musí vydržet. Pokud obloukový skleník obecně výztuhy postrádá, je rozumné sníh odmetat.Díky výše uvedenému konstrukčnímu principu a použitým výztuhám, které jsou jak v hřebenu, tak v „bocích“ obloukové střechy odolá skleník sněhovému zatížení až do výše 120 kg/m2. To vše bez nutnosti výstavby betonové podezdívky, prostě skleník „zasadíte“ do země, zahrnete, zalijete a máte hotovo, pro někoho obrovská a zásadní přednost. Pokud se ptáte, zda lze 2DUMa přišroubovat na podezdívku, pak ano, ale o tom se rozepíšeme v samostatném článku, jelikož jde o uživatelskou, spíše trochu kutilskou, úpravu, ale jde to. 

Skelník 2DUM odolá sněhovému zatížení až 120 kg/m2

Zastřešení je oficiálně dvojího typu, vždy záleží na prodejci, respektive distribuci. Obchodníci pod záštitou dovozce Inter Distribution osazují skleník dutým plastem české značky Arla, alternativou je zasklení vysokogramážním polykarbonátem švýcarské Gutty, konkrétně modelem Guttagliss DUAL BOX 4 a 6 mm. Pozor, použitý plast může být konfliktním místem celého skleníku, proto doporučujeme, vždy ověřit původ polykarbonátu a nekupovat od překupníků, například z bazarové inzerce. Cena polykarbonátu jako komodity je velice vysoká, a nahrazením ošizeným materiálem může nekalý překupník ušetřit, okrást, vydělat, až tisíce korun. Shrnuto, konstrukce je vyrobena Volyou a následně převezena do ČR, kde v závislosti na distribuční skupině, je osazena příslušným polykarbonátem. Dutinkový polykarbonát je možné objednat ve dvou tloušťkách, silnější doporučujeme určitě pro plánovaná vyhřívání, nebo také do chladnějších horských poloh. Která je lepší, je jasné, ale zda se investice vyplatí, je na zvážení každého novopečeného zahradníka. Nebojte, chybu neuděláte ani základní čtyřkou (na kroupy máte záruku).

Jsem v závěru, už víme, v čem je skleník 2DUM super, ale kde je ten slibovaný háček? Je to jednoduché, jeho největší a fatální nevýhodou je existence skleníku Volya Trjoska, který je jeho duchovním nástupce a v podstatě druhou generací, až se nabízí bonmot a klišé „kde udělali ruští soudruzi chybu“, stačilo jej fádně pojmenovat 2DUM II, a nemuseli jsem nics episovat a vy číst. Náš skleník skleníků úspěšně prodáváme už neuvěřitelných 6 let, a za tu dobu nasbíral na poměry sortimentu významné množství recenzí a doporučení, a tedy téměř vždy a všude jej najdete jako ten nejoblíbenější skleník, se kterým nemůžete udělat chybu. Všichni zasvěcení prodejci to moc dobře ví, a tak jej uměle drží na prvních místech, i když zde už dávno měl trůnit zmíněný Volya Trjoska nebo například konkurenční Gutta Gardentec Classic. 

Zdroj: www.produktroku.czwww.buildex.cz

Diskuze

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Rozměry

Jaromír Lerch | 10. 3. 2019 reagovat
Zdravím, jaké jsou přesné rozměry skleníku Volya 3 x 6 m. Děkuji

Dobrý den, v montážním návodu pro skleník 3 x 6 m, jsou uvedeny rozměry 2988 x 6060 mm. Nicméně doporučujeme nejprve sestavit základový rám a až poté přesně vyzdít základy. 

Jana Fürstová

Tým Buildex

Buildex

Obloukový skleník do 400 €

Elena Dobiašova | 22. 2. 2019 reagovat
Mám záujem o skleník š 3m d 3 až 4m z polykarbonatu do 400€.

Dobrý den, do 400 euro se nám jeví jako dobrá volba skleník Betta.

Buildex

Recenze

Zahradník | 6. 1. 2019 reagovat
Dobrý den, my skleník 2DUM mám už 3 roky a nemůžu si stěžovat, vyzkoušený produkt, který funguje, jen jsme se tenkrát dost naztekali při smontování.

Děkujeme Vám za sdílenou zkušenost a přejeme mnoho pěstitelských úspěchů :)

Buildex

recenze

Anonym | 6. 1. 2019 reagovat
Děkuju za recenzi, nebo spíš rádu pro kupijící, určitě doporučuju přečíst. Než sem začal číst, čekal sem klasickou techcnickou recenzi skleníku 2DUM, která v té "hluboké stopě" tak nějak chybí, ale tohle je možná ještě lepší.. Dík!

Děkujeme Vám za názor :)

Buildex

Děkuji

Antonín Do. | 6. 1. 2019 reagovat
Děkuji za tento článek, opět za jedničku a především užitečné, na jaře už snad konečně vyberu ten svůj skleník skleníků.

Děkujeme Vám za názor a těšíme se, že si svůj skleník skleníků vyberete právě u nás ;)

Buildex

Doporučené články

Jakou třídu zatížení zvolit?

Řešíte nákup poklopu, vpusti, mříže nebo odvodňovacího žlabu? Základním kritériem při jejich výběru je zvolit správnou třídu zatížení podle předpokládaného provozu. 

Číst článek

Jak ukotvit pergolu do zateplené fasády?

Řešíte nákup pergoly, nebo vchodové stříšky, a přemýšlíte, jak ji ukotvíte do zateplené fasády? Představíme vám možné způsoby uchycení, které s trochou šikovnosti zvládnete sami i bez pomoci odborné realizační firmy.

Číst článek

Jak vybrat správný kompostér

Při výběru vhodného kompostéru záleží na tom, kde budete kompostovat, jaký materiál a kolik ho bude. Budete-li kompostovat od jara do podzimu, a nebo se stanete oddaným ´kompostovatérem´ a budete třídit odpad během celého roku.

Číst článek

Kompostování je radost z přírody

Denně vyprodukujeme odpad, který si zaslouží být kompostován, a je velká škoda házet jej rovnou do popelnice. Kompostování je sice kontrolovaný, ale stále přírodní proces a stojí za to být u něj. Odlehčeme koši a získejme produkt, jehož další použití má mysl.

Číst článek

Hledáte příslušenství k produktům ve vašem košíku?

Je vám k dispozici v této nabídce.