Přihlášení
Katalog produktů Skrýt

Konstrukční prvky

Pro plnohodnotnou instalaci tvarovek ztraceného bednění nabízíme řadu příslušenství. Uzavírací profily stejně jako butylkaučukový tmel slouží k zaslepení ke zdi přilehlých tvarovek a zamezení vniku betonu do dutiny. Montážní terče jsou stabilizujícím prvkem pro ukotvení zejména vyšších tvarovek před vylitím betonu a při jeho rozprostírání.

Teorie

Po vytvoření podloží, ventilačních kanálků, uložení tvarovek a rozmístění armování můžete ještě potřebovat na konkrétních místech zakrýt boky tvarovek tak, aby do dutiny nevtékal beton. K tomuto účelu lze využít butyl-kaučukový tmel, tzv. antiradon, který dokáže vytvořit nepropustnou spáru proti vlhkosti i plynům.

Druhou možností jsou ukončovací profily, které kromě předchozí možnosti můžeme využít i ve speciálních případech, například pokud nechceme zajistit tah vzduchu kolem obvodových zdí, nebo kde musí být vzduch do podlahové dutiny vháněn. Tyto desky, kterými dokážeme zaslepit boční otvory v tvarovkách, se využívají při rekonstrukcích, kdy je potřeba zpevnit stávající stěny, u řešení přechodů mezi místnostmi či při vytváření podzákladů.

Odborník radí:
Použitím ukončovacích profilů snižujete nebo úplně rušíte sanační funkci, protože mezi průvan a stěnu stavíte překážku. Doporučujeme tedy dobře zvážit, zda jich potřebujete.

K zajištění a stabilizaci vyšších tvarovek proti deformaci a posunu vlivem lití betonu jsou k dostání montážní terče, kterými lze ukotvit místa styku rohů sousedních tvarovek. Fixace pomocí terčů je určená pro tvarovky o velikosti H45, H50, H55 a H60.

Číst dále Skrýt
Konstrukční prvky –  Gutta Uzavírací profil Guttadrytek
1x
Počet variant: 10

Gutta Uzavírací profil Guttadrytek

Okrajová lišta určená k zakrytí otvorů tvarovek izolace proti vlhkosti Guttadrytek. Zamezuje nechtěnému vtékání betonu do prostoru pod tvarovkami.

Konstrukční prvky –  Gutta Montážní terč Guttadrytek
Počet variant: 1

Gutta Montážní terč Guttadrytek

Originální příslušenství určené pro pevnou fixaci a vymezení jednotlivých prvků izolace proti vlhkosti Guttadrytek. Lze použít pro modely Guttadrytek H40 a vyšší.

Konstrukční prvky –  Gutta Tmel Antiradon Sleva 15%
1x
Počet variant: 2

Gutta Tmel Antiradon

Těsnící butylkaučukový tmel speciálně vyvinutý pro vzduchotěsné a plynotěsné spojení nopových fólií. Zejména v detailech a prostupech.

Určení: interiér Objem: 310 ml Základ: butylkaučuk Aplikační teplota: +5 až +40 °C Přetírání: Teplotní odolnost: –25 až +110 °C

Hledáte příslušenství k produktům ve vašem košíku?

Je vám k dispozici v této nabídce.